• Çalışmak istediğiniz konunun belirlenmesi: Öncelikle çalışmak istediğiniz konuyu belirliyoruz. Bununla birlikte her zaman spesifik bir konunun belirlenmesi de gerekmiyor. Bilinçaltına güvendiğinizde onun sizi zaten geçmişte her nerede olmanız gerekiyorsa oraya götürdüğüne hayretle ve hayranlıkla şahit olacaksınız.
  • Konuyla ilgili hücre hafızasında kayıtlı bulunan olaylara gidiş: Bilinçaltınıza indiğimizde farklı metodlarla konunun kaynağındaki olay yada duygulara ulaşmanızı ve bunlarla yeniden yüzleşmenizi sağlıyoruz. Olumsuzlukların yaşandığı olayı hissettiğinizde kendinizi o zaman boyutunda bulacaksınız. Mesela 5 yaşındayken başınıza gelen bir olumsuzluğu anlatırken o yaştaki haliniz gibi hissedecek ve olayı aynı o zamandaki duygularınızla hatırlayacaksınız.
  • Rehber/Akıl Hocası’nın belirlenmesi: Seans esnasında ruhani boyutta size destek verecek bir rehber seçiyorsunuz. Rehberiniz sizi ve olayları objektif değerlendirecek herhangi bir tanıdığınız olabilir.  Ama eğer isterseniz hiç tanımadığınız birini de rehber olarak çağırabilirsiniz. Eşim hep Kanuni Sultan Süleyman’ı çağırır.
  • Olay esnasında ortaya çıkan tüm olumsuz duygu, düşünce ve inanışların temizlenmesi.
  • Olayla bağlantılı kişiler için özel affetme çalışması ve bağ koparma: Olaylarları tek tek tespit ettikten sonra oradaki sıkıntları size yaşatan kişilerle tüm benliğinizle hesaplaşabileceğiniz bir kamp ateşi kuracağız. Burada affetmenin sizi nasıl özgürleştirdiğinin muhteşem tecrübesini yaşayacaksınız.
  • Pozitif Yüklemeler: Temizlenen tüm olumsuzlukların yerine onların tam tersi olan pozitif duygu, düşünce ve inanışları yerleştiriyoruz. Sonrasında tamamen pozitife dönen yeni halinizle tekrar yaşanan eski anılara gidiyor ve değişimin mutluluğunu yaşıyorsunuz.
  • Geleceğe yolculuk: Artık geçmiş geçmişte kaldı... Sıra gelecekteki yeni SİZi görme zamanında. Bu süreçte de sizleri gelecekteki halinize götürüyor ve her şeyin nasıl da farklı olacağını görsel olarak yaşamanızı sağlıyoruz.