HAMİLE KALAMAMAK

Yaklaşık 8 ay önce 45’li yaşlarda bir bayan danışanımla iki seans yaptık. Çok stresli olan iş ve özel hayatı artık onu bunalımın kıyısına itmiş ve mecbur olmadığı zamanlar haricinde kendini eve hapsetmeye kadar götürmüştü. Emekli de olduğu için hayatta onu oyalayan bir şeyde yoktu artık.

Seanslardan sonra hayata bakışının ne kadar da çok değiştiğiyle ilgili bir çok telefon görüşmesi yaptık. Her şey artık çok daha güzeldi.

İki ay önce geç bir vakitte arayarak ben hiç çocuk sahibi olamadım, artık çok geç ama en azından neyin beni etkilediğini bilme şansım var mı diye merak ettim dedi. Ben de seansta mutlaka bununla ilgili bir şeylere varabileceğimizi söyledim. Büyük bir heyecanla seans gününü bekledik.

5-6 yaşlarında annesiyle birlikte gittiği komşularının evindeydi. Bahçeden yükselen çığlıklarla herkes gibi o da dışarıya koşmuştu. Evlerinin hemen önündeki yoldan geçen bir araba karşıdan karşıya geçmek isteyen bir kadının yanındaki çocuğuna çarpmış ve çocuk parçalanarak can vermişti. Çığlıklar o anneye aitti. Sanki yer gök inliyordu. O çığlıklar hiçbir zaman kulağından gitmedi. Ve o zaman küçücük haliyle farkında bile olmadan bir ant içtiğini hissetti. ‘Ben asla anne olmamalıyım, ya çocuğum ölürse’! Onun için anne olmak çocuğunu kaybetme ihtimali demekti artık. Çocuğunu kaybetmek ve çığlıklar…

Bütün hayatı boyunca bu düşünce içten içe onu yönetmiş ve çocuk sahibi olamamasına sebep olmuştu. Seans sonrasında hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Sakinleşmesi biraz zaman aldı. Ama o psikolojinin yükünden kurtulmanın verdiği rahatlıkla ayrıldı ofisten.

Selda Soytürk Akyılmaz

www.seldasoyturk.com

 


YORUMLAR

16.5.2015 09:42:37
fatih

Hocam buradan benim çıkardığım şey mesela bilinçaltı eğer vücudun hasta olduğuna inanırsa vücut sağlam olsa bile hastamı hisseder yani?

8.9.2013 22:42:01
Sezen O.

Bir arkadaşım da hamile kalmakta zorlanıyordu. Sonra bir duyduk hamile kalmış. O zaman söylemişti bilinçaltıyla ilgili bir şeyler yaptığını.

31.8.2013 10:27:29
Gelengul B.

Bunun adına ne denir bilmiyorum ama benim seansımda ben aslında benim doğumumdan önceki zamanlara gittim. Orta çağ Avrupası'nda bir kadın gibiydim. Vebadan çocuğum ölmüş ve ben öyle çok acı çekmişim ki orada bir daha çocuk doğurursam ve ölürse aynı acıları çekerim psikolojisine girmişim. Çok ilginç bir tecrübeydi. Bunun hayalle falan ilgisi yok, zaten böyle bir şeyi hayal etmek bile mümkün değil. Selda hanım bazıları buna reenkarnasyon diyor dedi; bazıları da genetik kodlarla gelen inanışlar. Ben ne olduğunu bilmiyorum ama hayatımdaki en ilginç tecrübeydi ve seans sonrası psikolojimi anlatmam mümkün değil. Sanki derin bir uykudan uyanmışım ve hayat benim için başka akıyor....

29.8.2013 19:15:28
F.Ç.

Doğru olduğuna eminim. Nasıl olsa her şeyin sebebi psikolojik sıkıntılar değil mi? Ardık doktorlar bile yaşanan olumsuzluların sağlık problemlerine sebep olduğunu söylüyor.

YORUM YAZIN

Ad Soyad:
Email:

(* Email adresiniz yayımlanmayacaktır.)

Mesaj :