ÖLÜME RAMAK KALA

The Journey eğitimlerinin birinde Brandon ‘başınıza gelen herşey düşüncelerinizin enerjisiyle doğru orantılıdır’ diye ısrarla tekrar edip duruyor ve örnekler veriyordu. Kişisel gelişimle ilgili hangi kitabı okursanız okuyun yada hangi seminere giderseniz gidin illaki bununla ilgili bir şeyler çıkar karşınıza. Bu çok alışılageldik bir cümleydi ve dürüstçesi sıkılarak dinliyordum onu. Hatta yaşadığınız kazalar bile dediğinde irkiliverdim aniden. Gözlerimin önüne hayatımın en önemli dönüm noktası olan kaza anı geldi ve üzerimdeki  arabanın varlığıyla neler olduğunun şokunu yeniden yaşamaya başladım titreyerek.  

Eğitim amacıyla gittiğim Boston'da ki ilk yılımdı; 1995 yılını 96’ya bağlayan yılbaşı gecesi...  Çılgınca eğlencelerin olduğu bir çok sokak partisi vardı şehirde. Ben de bir arkadaşımla beraber en sakini budur düşüncesiyle -ki çılgınlıklardan uzakta kendimi garantiye aldığımı sanıyordum- limandaki havai fişek gösterisini seyretmeye gittim. Başımda yeni aldığım fötr şapka ve yüzümü boyattığım kocaman Türk bayrağı resminin heyecanıyla bir buçuk milyondan fazla insanın olduğu limana yürüdüm. Eksi onlarda olan hava bile içimdeki mutluluğu baltalayacak güçte değildi. Saat tam 12’ydi. Patlamaya başlayan havai fişeklerle beraber arkadaşımla birbirimizin yeni yılını daha yeni kutlamıştık ki henüz ne olduğunu anlayamadığım çığlıkların ardından kendimi bir arabanın altında buldum.   Ön tekerlekler kalça kemiklerimin üzerinden geçmişti. Arka tekerlekler de geçmeye çalışıyor fakat geçemediği için bedenimde patinaj yapıp duruyordu. Ölümle burun buruna gelmek bu olsa gerek diye düşündüm ve ‘artık yolun sonu Selda, bari Şehadet getir’ dedim kendi kendime. Kelimelerin ağzımdan zorla çıktığını hissediyordum.

Ne olduğunu anlayamadığım saniyeler esnasında birinin beni arabanın altından çekmesi, ambulansın gelmesi, ardarda geçirdiğim üç ameliyat ve sonrasındaki zorluklarla dolu bir yıl.  Doktorların büyük olasılıkla ölür, ölmezse sakat kalır dediği o sıkıntılı süreç... 3 ay hiç bir şekilde belimden aşağısını hissetmediğim, sonraki üç ay 4 ayaklı yürüteçle yürümeye çalıştığım, son iki ayda koltuk değneklerine mahkum olduğum ve yaklaşık 3-4 ayı da topallayarak geçirdiğim o dönem... Gözlerimden yaşlar süzülürken o anları yaşıyordum yeniden. Brandon’ın söyledikleri bu  kez sanki başıma çekiçle vuruluyormuş gibi rahatsız etti beni. Acaba bana o kazayı yaşatan düşüncelerim neydi diye geçirdim içimden ve kendimi seansın ortasında buldum. Kamerayı geri sarma tekniği ile hemen kaza anına geri döndüm. Havai fişekler patlamaya başladı yeniden, her şey o kadar güzel ki ‘Tanrım, öylesine mutluyum ki şu an ÖLSEM DE GAM YEMEM’ ve küt... Arabanın altındayım.

Aslında ne kadar masumane söylenmiş bir cümleydi ama verdiğim enerji buydu, ölüme hazır olduğumun sinyalini vermiştim evrene ve o da bana cevap vermişti.

Şu an aklıma geçen hafta ölen bir yakınım geldi. Daha çok gençti ama kalp sorunu vardı. Ameliyat için gün almasına rağmen günlerdir ‘ben ameliyattan çok korkuyorum, o sedyeye yatmaktansa ölmeyi tercih ederim diye tekrar edip duruyordu. Ameliyattan 2 gün önce öldü.

 Hepimizin pozitif enerjileri dolu dolu hissettiği ve pozitiflikleri çektiği bir ömür geçirmesi dileğiyle.

Selda Soytürk Akyılmaz


YORUMLAR

24.11.2014 14:41:32
Esra Kaya

Selda hanım Merhaba , Naturel'de seminerinizi dinledikten sonra işte sonunda aradığım çözüm bu diye düşündüm , 15 yıldır onlarca insan dinledim , onlarca kitap okudum , hepsinin bir noktaya kadar faydası oldu ancak çok kısıtlıydı , birebir çalışmalara katılmadım , süpheci bir yaklaşımım olduğu için benim için hiçbir yöntem yeterince ikna edici ve kişiler güvenilir değildi , özellikle doktor ve psikiyatrist/psikolog kökenli olmayanlar , ancak sizin ve yönteminizin çok güvenilir olduğunu düşündüm en kısa zamanda sizinle bir çalışma yapmak istiyorum , yalnız yukarıdaki yazınızda benim kabul edemediğim bir yaklaşım göstermişsiniz , evrene nasıl enerji gönderirsek karşılığını aynı şekilde alırız , sizin uyguladığınız bilinçaltı temizleme yöntemi son derece mantıklı , tutarlı ve bilimsel dayanağa sahip olmasına rağmen son dönemde oldukça moda olan bu yaklaşımın bilimsel ve mantıksal bir dayanağı yok , algıları açık bir insan olarak hayatta açıklanamayan daha doğrusu şimdiki bilgimiz ile açıklanamayan pek çok fenomen olduğunun da farkındayım , ancak bu yaklaşım insanları çok olumsuz kodlamaktadır , örneğin yazınızda ki şu cümle 'günlerdir ‘ben ameliyattan çok korkuyorum, o sedyeye yatmaktansa ölmeyi tercih ederim diye tekrar edip duruyordu. Ameliyattan 2 gün önce öldü.' ameliyat korkusu olan - ki ameliyat korkusu olmayan insan çok azdır- kodlamakta , etkilemektedir ve asıl sorun ve yanlış sorun bu hatalı kodlamalardan kaynaklanmaktadır , çünkü malesef günümüzde korkular insanların hayatını yönetmekte ve malesef olumlu düşüneyim demekle olumlu düşünmek mümkün olmamaktadır , çözüm bu negatif düşüncenin kaynağını bulup temizlemekte yatmaktadır ki siizn yönteminizin de bunu gerçekleştireceğini düşünüyorum . Bu nedenle günümüzde çok moda olan söylemlere - ki bunların büyük bir kısmı safsatadır - belli bir mesafede durmanız , bilimsel ve reel verilerle hareket etmeniz benim gibi size inanan ve güvenen insanların içlerinin daha rahat olmasını sağlıyacaktır. sevgilerimle

25.10.2013 16:35:53
Seda Sarac

Evrene mesaj gondermek dediginiz sey DUA galiba Selda hanim. Tum kainati yaratan an be an yaratmaya devam eden Allah u Teala, bir bebegin rizkini vermeye kadir oldugu gibi, ac bir midenin hali duasini da isitip ona rizik gondermye kadir. Bazen halimizle bazen dilimizle dualar ediyoruz ve Rabbimiz de ya bu dunyada ayniyle veya daha guzeliyle ya da ahirette karsiligini veriyor. Hz Yusuf aleyhisselami biliyorsuznudur. Bir gun aynaya bakarken, Rabbim beni ne kadar da guzel yaratmis, kole olsaymisim epey para edermisim diyor. Ve cok zaman gecemiyor ki kardeslerinin attigi kuyudan kendisini cikaran adamlar, onu kole olarak satiyor.

29.8.2013 19:55:02
Koral

Evet düşüncenin gücünün önemine çok güzel bir örnek. Bu konuyla igili bir çok kitap okudum ve hayatıma geçirmeye çalışıyorum. Her ne oluyorsa bizim enerjimizle oluyor.

21.3.2013 19:22:42
Şehriban Çaylak

Seldacım yukarıda yazdıklarını yaz tatilimizde bizzat senden dinlemiştim ama tekrar okumaktan kendimi alamadım.Çünkü pozitif enerjinin çekim gücü nedeniyle bunu yaşadığıını tahmin edememiştim.Makaleni okuyunca bu hikayeden ve bahsettiğin pozitif enerjinin gücünden etkilenmemek mümkün değil.Yani aslında hayatımızı biz yönetiyoruz.İyi şeyler düşünürsek iyi şeyler yaşıyoruz.Buna bende inanıyor,hayata hep güleryüzle bakmaya olayları iyimser yönüyle yorumlamaya bakıyorum.Şu an senin içinde bundan sonraki iş hayatının iyi olacağını,başarılarının artarak devam edeceğini düşünüyorum.Çünkü seni yakından da tanıyorum.Bence mücadele azmin seni çok daha iyi yerlere taşıyacaktır.Tüm çalışmalarında kolaylılar diliyorum.Sağlık ve esenlikle kal.

YORUM YAZIN

Ad Soyad:
Email:

(* Email adresiniz yayımlanmayacaktır.)

Mesaj :