MÜDÜR HAKKIMI YEDİ!

Yeni terfi alan iş arkadaşınız, sizden çok sonra işe başlamamış mıydı? Aslında terfi sizin hakkınızdı değil mi? Zaten bu müdür burada olduğu sürece yükselemezsiniz, adam takmış size bir kere! Çok çalıştığınız halde kimse sizi görmüyor; yoksa görünmez misiniz?

İşinizden bahsederken kim bilir kaç kez bu kelimeleri kullandınız, kaç kez haksızlığa uğradığınızı düşündünüz ve ne çok hayal kırıklığı yaşadınız! Peki gerçekten de düşündükleriniz doğru mu yoksa geçmişten kalan ve siz farkında bile olmadan bilinçaltınıza yerleşmiş bir çok kayıt mı yönetiyor iş hayatınızı!?

Her alanda olduğu gibi iş hayatımızdaki mutluluğumuz da bilinçaltımızdaki kayıtlarla bağlantılıdır. Geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklar ve yanlış inanışlar hücre hafızamıza kaydolur ve bu kayıtlar sonucunda verdiğimiz enerjiler bizim iş hayatımızı yönlendirir.

Çok iyi okulardan mezun ve iki yabancı dil bilen bir danışanım çalıştığı işte köreldiğini, küçümsendiğini ve daha da kötüsü başarısızlık duygusuna kapıldığını anlattı. Şirketindeki yüksek turnoverdan dolayı, kişilerin sık sık pozisyon değiştirmesine rağmen kendisi 4,5 yıldır aynı pozisyondaydı. Yaptığımız seanstaki sonuca kendisi bile inanamadı. Babası geçmişte hep ‘kadın müdürle çalırşırsan olduğun yerde sayarsın’ diyordu. Bu öylesine zihnine kazınmıştı ki çalıştığı müdürlerin her ikisi de kadın olduğu için zihin otomatik olarak zaten aynı yerde kalacağı sinyalini yayıyordu. Seanstan çok kısa bir süre sonra uzun zamandır beklediği terfiyi aldı.

8 yıldır hiç mutlu olmadığı halde aynı şirkette çalışan ve işten ayrılmak istediği halde bir türlü ayrılma cesareti gösteremeyen bir başka danışanım da artık işe gitmenin çekilmezliğinden bahsediyordu. Seansında bir dönem birlikte yaşadığı dayısıyla olan çocukluk dönemine gitti. Kendi iş hayatında da başarısız olan dayısı her fırsatta ‘bir işe girdin mi sürünsen de kalacaksın, bir daha iş aramakla uğraşmak akıl işi değil’,deyip duruyordu. Seansta bu ve bunun gibi bir çok yan inanışı bilinçaltından temizledik. Bir süre sonra çok güzel bir iş teklifi aldı ve yeni bir işe başladı. Yeni iş onun için hayatındaki dönüm noktasıydı.

Siz hiç iş hayatınızdaki olumsuzlukların altında kimbilir bilinçaltımda neler var diye düşündünüz mü? Düşünün lütfen ve The Journey ile tüm bu kayıtlar temizlendiğinde hayatınızda ne kadar çok şeyin değiştiğini gözlemlemek için kendinize bir şans verin.

Sevgilerimle,

Selda Soytürk  Akyılmaz

www.seldasoyturk.com

 


YORUMLAR

31.8.2013 10:32:07
ZelihaOztan

Off ya ben de yıllardır iş hayatımın adam gibi yola girmemesinden şikayetçiyim. Gülşah Hanım'ın yorumu beni heveslendirdi. İlk fırsatta seansa gideceğim. İnşallah bende de çok şey değişir.

27.8.2013 01:22:01
Gülşah B.

BU yazılanların birebir şahidiyim. Selda Hanım'a geldiğimde iş hayatım yerlerdeydi. Birlikte çalıştığım müdürümün beni bir ayak altına alıp ezmediği kalmıştı. İşin kötüsü işten ayrılamaya da cesaret edemiyordum. Bir arkadaşımın önerisiyle geldim seanslara. Aman.. neler varmış neler temizlenmesi gereken. Gelişmelere şimdi ben bile inanamıyorum. Asıl sorun benim kendime olan güvenimmiş, bunu öğrendim. Bir şeylerin değişmeye başladığını hissetmek güzeldi. Beni ezen eski müdüre bile bir gün öyle bir cevap verdim ki (kibarca ama çok net bir şekilde) adam bile şaşırdı. Sonra hiç ummadık anda şirkete başka bir müdür geldi ve beni farklı bir departmana kaydırdı. Bana kızamadı bile. Neyse bir anda dünyam değişti. Olmaz olmaz demeyin lütfen. Her şey olabiliyormuş. Sevgiler ve teşekkürler

YORUM YAZIN

Ad Soyad:
Email:

(* Email adresiniz yayımlanmayacaktır.)

Mesaj :